Oslava 110 let Tělovýchovné jednoty Sokol Nekoř: Tradice, Radost a Komunita

31.08.2023

O víkendu se Tělovýchovná jednota Sokol Nekoř se stovkami svých členů a přátel sešla k výjimečné oslavě - 110 letům své existence. Tato vzácná příležitost byla oslavou tradice, radosti a silné komunity, které spolek během své dlouhé historie vytvořil.

Dopolední program byl plný zábavy a sportovního ducha. Dospělí členové spolku si zahráli fotbal, zatímco děti se zapojily do různých her a soutěží, včetně míčové školky, skákání panáka, líného tenisu a hodu frisbee. Radostné smíchy a povzbuzující ovace naplňovaly vzduch, zatímco lidé všech věkových kategorií spolu trávili aktivní a společenský čas.

Po obědě se otevřely brány do pohádkového světa. Děti se vydaly na dobrodružnou pohádkovou cestu, kde plnily různé úkoly. Za svou snahu byly odměněny a měly možnost využít skákacího hradu a malování na obličej.

Odpoledne přineslo další kulturní zážitky. Česká beseda Lukavice vystoupila se svým bohatým programem a dřevěné loutkové divadlo nadchlo nejen děti, ale i dospělé svými kouzelnými příběhy.

V rámci slavnosti bylo rovněž vybráno a oceněno několik význačných jedinců, jejichž dlouholetá oddanost nešla přehlédnout. Helma Růžičková, Libuše Venclová, Jiří Vencl, Ladislav Uhlíř, Jaroslav Kučírek, Milan Fišer, Libuše Vodičková a Marie Nastoupilová – tito lidé výrazným způsobem přispěli k dobrému jménu Tělovýchovné jednoty Sokol Nekoř.

Čtyři čestná členství byla udělena in memoriam velkým osobnostem Sokola, kteří již nejsou mezi námi, ale jejich odkaz zůstává. Bohuslav Bezstarosti, Josef Krejsa, František Slavík a Bohuslav Dušek byli vzpomenuti a oceněni za své výjimečné příspěvky.

Šachisté se chopili příležitosti a předvedli šachovou partii o pěšci Budlikovi na živé šachovnici. Následně se odehrál zápas ve fotbalzorbingu, který si vyzkoušeli i hosté.

Hudba a zábava byly samozřejmě také na programu. Kapely Směr, Zarock a Metaxa zahrály na večerním pódiu, a dokonce ani nepřetržitý déšť nedokázal zastavit energii a vášeň kapely Metaxa, která vystoupení dotáhla do konce.

Tělovýchovná jednota Sokol Nekoř zanechala nevymazatelný dojem při oslavě svých 110 let. Tato oslava nejen slavila minulost, ale i budoucnost plnou společenství, radosti a aktivit. Během této slavnosti se propojily generace a byl uctěn odkaz těch, kteří vytvořili pevný základ spolku."

Napsal: Open AI :)  Korekce: Vladimír Šípek