Nekořský Špacír

20.07.2022

Letošní jubilejní desátý ročník "Nekořského špacíru" uspořádala TJ Sokol Nekoř v sobotu 16.7.2022. Jeho tématem bylo "Dřevo" a hlavním bodem návštěva místní firmyTruhlářství Josef Puchmeltr s.r.o., zabývající se již od roku 1995 zakázkovou a sériovou výrobou nábytku, dřevěných výrobků, polotovarů a vybavení interiérů.

Účastníci Nekořského špacíru tedy mohli nahlédnout do provozu rodinné truhlárny a v cíli pak každý obdržel malý dárek v podobě balíčku s dřevěnou briketou, větrovým bonbónem a označením logem pochodu. Za umožnění návštěvy i s výkladem a za brikety, které byly sponzorským darem, panu Puchmeltrovi moc děkujeme.

Trasa byla dlouhá jako obvykle 9 až 13 km a od truhlárny vedla dále přes Studenecké skály, Vlčkovice, Studeneckou zátoku a kolem hráze Pastvinské přehrady, kapličkyv Údolí podél malé přehrady zpět na hřiště v Nekoři. Jak se vloni osvědčilo, pro zpestření dostali všichni účastníci na cestu mapku trasy s několika vyznačenými body, u kterých odpovědí na zadané otázky doplňovali malou křížovku. Kdo tajenku vyluštil, dozvěděl se opět tematicky laděný citát: "Ze dřeva lze vyrobit ledacos. Jen ne stromy." I do vyhlášené fotosoutěže přispělo pár účastníků svými momentkami z absolvované cesty. Vybraný vítězný snímek do fotosoutěže zaslala Anežka Hubálková.

Na trasu letošního ročníku Nekořského špacíru se postupně vydalo 56 účastníků, z toho bylo 40 dospělých a 16 dětí, a také 6 pejsků. Převážná většina byli Nekořští - 44 a jen 12 účastníků přijelo odjinud - z Letohradu, Žamberka, Těchonína, Verměřovic, Dolní Dobrouče, Klášterce nad Orlicí, Hradce Králové a Prahy.

Nejstarším účastníkem byl letos pan Beneš z Verměřovic (ročník 1948) a nejmladším pětiměsíční Petřík Adamec. Kromě mapky s popisem trasy a otázkami k doplnění tajenky je sušenka a malá minerálka na cestu a v cíli jmenovitě vyplněný účastnický list již samozřejmostí. Počasí nám vydrželo a první kapky deště začaly padat až hodinu po návratu posledních příchozích zpět do cíle. Máme tedy úspěšně za sebou první desítku a můžeme se těšit na další ročníky Nekořského špacíru v příštích letech.

Za organizační tým TJ Sokol Nekoř

Marcela Kolářová