Jubilejní 20.ročník Nekořského Krosu

19.05.2019

Letošní běh navštívilo 147 účastníků a z toho se započítává 128 běžců do poháru ISCAREX CUP 2019. Závodilo se ve dvaadvaceti věkových kategoriích. První tři v každé kategorii obdrželi věcné ceny. V nejmladší kategorii soutěžilo 19 předškoláků ve vloženém závodě kolem hřiště. V této kategorii zvítězili všichni, kteří doběhli do cíle. Prvním mužem na nejdelší trati o délce 3400 metrů se stal s časem 13 minut a 32 sekund Josef Novák (1997) z klubu Brzdy Horní Čermná. A nejrychlejší ženou byla Jana Matyášová (1965) z klubu SILVITA s.r.o. Ústí nad Orlicí na trati 1700 metrů s časem 8 minut a 1 sekunda.
Počasí nám vyšlo vstříc a na závodní víkend bylo mezi srážkami krásně slunečno. Závod probíhal bez problémů, až na závěr se v poslední mužské kategorii z trati dlouho nevracel poslední závodník. Po kterém jsme následně pátrali na trati i v jejím okolí. Naštěstí dorazil zdráv zpět do cíle autostopem z Líšnice. Čímž tento nejstarší běžec zároveň absolvoval i nejdelší trať. Za což byl náležitě odměněn. Nicméně si ze vzniklé situace bereme ponaučení a do budoucna zlepšíme značení trasy. Děkujeme všem závodníkům za účast a zveme do dalších ročníků.

Prosíme závodníky o případné připomínky k závodu. Neváhejte nám napsat, zda vám na závodech něco schází, případně co bychom mohli v dalších ročnících zdokonalit?

© 2019 Vladimír Šípek: Výkonný výbor TJ Sokol Nekoř, Nekoř 330, 56163